Македонија.СлајдерПолитика

Заев-Гаши:Има стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците ja потпишаa програмата за заедничко дејствување и приклучување на партијата во Владата и парламентарното мнозинство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close