0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Заев: Вложувањето во здравјето и благосостојбата на децата е вложување во општеството и во иднината

По повод Светскиот ден на детето, претседателот на Владата Зоран Заев, порача дека вложувањето во здравјето и благосостојбата на децата е вложување во општеството и во иднината. Истакна дека изминатиот период децата биле еден од приоритетите на Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close