0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Заев – Варвициотис: Стратегиска цел и на Скопје и на Атина е Северна Македонија што побрзо да ги започне преговорите со ЕУ

Заев и Варвициотис се согласиле дека од исклучителен заеднички интерес и стратегиска цел на двете земји е Северна Македонија колку што може поскоро да ги започне пристапните преговори со ЕУ, и дека Грција во таа насока ќе продолжи со силната поддршка.

Back to top button
Close
Close