0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Заев:Благородната самопрегорност на волонтерите инспирира да ја шириме мисијата на волонтерството и солидарноста

И оваа година, на Меѓународниот ден на волонтерите, 5 декември, им оддаваме огромно признание на волонтерите за нивната неуморна посветеност и за безусловната љубов која ја даваат во многу процеси за доброто на заедниците, општеството и во поддршка на многу наши сограѓани кои не смеат да бидат запоставени, напиша премиерот Зоран Заев на неговиот фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close