БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Задолжителна вакцинација за лицата над 60 години во Грција, во спротивно парична казна од 100 евра месечно

Невакцинираните Грци кои до 16 јауари 2022 година нема да закажат термин за вакцинација со прва доза од вакцината, секој месец ќе плаќаат административна казна од 100 евра, е новата мерка за невакцинираните во Грција што денеска ја соопшти грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и воедно воведувајќи задолжитена вакцинација за конкретната старосна група, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close