БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Задолжителна вакцинација за лицата над 60 години во Грција, во спротивно парична казна од 100 евра месечно (ДПЛ)

Невакцинираните Грци кои до 16 јануари 2022 година нема да закажат термин за вакцинација со прва доза од вакцината, секој месец ќе плаќаат административна казна од 100 евра, е новата мерка за невакцинираните во Грција што ја соопшти грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на денешната владина седница и воедно најави дека вакцинацијата за оваа старосна група станува задолжителна,  јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close