БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Загриженост во Грција за зголемениот број случаи на Ковид-19 особено во пресрет на парадите за националниот празник

Зголемувањето на бројот на новозаразени, особено во северниот дел на Грција, што е веќе во црвената зона на епидемиолошката мапа, во комбинација со ниската стапка на вакцинирани и во пресрет на парадите за националниот празник в четврток, предизвикуваат загриженост во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close