0_Магазин.ПорталМагазинСцена

Завршува „Шоуто на Елен Деџенерис”

Прва гостинка во 2003 година беше глумицата Џенифер Анистон, која ќе се појави и во финалето денеска. По нејзиниот успех како комичар во 1980-тите, Деџенерис се прослави со серијата „Елен“, во којашто во 1997 година стана првиот лик од ТВ-серија кој ја призна својата хомосексуална ориентација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close