Дописници МКДПолитикаПолитички партии

Завршна конвеција на СДСМ во Тетово, Ковачевски со поддршка на иницијативата Тетово сака парк

Со завршна конвенција кандидатите за советници од СДСМ и коалицијата го означија крајот на кампањата за вонредните избори за Совет на Општина Тетово што треба да се одржат во сабота 20 август. На конвенцијата покрај носителот на листата Глигорије Стојановски, се обрати и претседателот на општинската организација во Тетово, Живе Алексовски, како и партискиот претседател Димитар Ковачевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close