Дописници МКДКултураКултура.Портал

Заврши 45. издание на Струшка музичка есен

Состојбите и перспективите во македонската музичка култура беа тема на 45. издание на Струшка музичка есен, што се одржа во Струга во организација на Сојузот на композиторите на Македонија.

Back to top button
Close
Close