0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваПолитика

Заврши средбата на Заев и Гаши, заклучоците ќе ги соопшти владината прес-служба

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното мнозинство. За заклучоците ќе информира Прес-службата на Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close