БалканДописници Свет

Заврши средбата на Вучиќ со Лајчак, тој најави за вечерва обраќање на јавноста

-Разговарав со специјалниот претставник на Европската унија за дијалогот меѓу Белград и Приштина и други регионални прашања на Западен Балкан, Мирослав Лајчак, за тешката криза во Косово и Метохија, соопшти срспкиот претседател.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close