КултураКултура.Портал

Заврши осмото издание на „Гола месечина“

Со претставата „Чудесна терапија“ на НУ „Драмски театар“ - Скопје, во режија на Димче Николовски вчеравечер заврши осмото издание на традиционалниот фестивал на комедијата „Гола месечина“.

Back to top button
Close
Close