Некатегоризирано

Заврши Олимпијадата по француски јазик 2022

Ученици од осмо и девето одделение од основните училишта и ученици од трета година од еднојазичните и двојазичните македонско-француски паралелки во средните училишта учествуваа на традиционалниот државен натпревар „Олимпијади по француски јазик“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close