0_Web_АктуелноАнализаДописници СветМИА Истражува

Заврши ли Грција со неонацистите од Златна зора и идеите на радикалната десница?

Членовите и раководството на грчката неонацистичка партија Златна зора, за која судот пресуди дека функционирала како криминална организација, се веќе две години во затвор, меѓутоа, повторното судење, во комбинација со порастот на радикалната десница во Италија, но и провокативното однесување на осудените во судницата го поставува прашањето заврши ли Грција со неонацистите и со екстремните радикални десничари?, анализира МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close