0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.Портал

Заврши вториот ден од расправата за Предлог-буџетот за 2022 на Комисијата за финансирање и буџет

Заврши вториот ден од расправата за Предлог-буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет. Според пратениците од владејачките партии, буџетот за 2022 е развоен и во целост ги следи приоритетите на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close