Дописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштински вести

Заврши Вевчанскиот карневал со традиционалното палење на маските

Вековната традиција на вевчанските василичари заврши со традиционалното палење на маските во центарот на селото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close