Посетете ја новата веб страна на МИА
БалканДописници Свет

Завршија истрагите за „Гердец“, Медиу е обвинет од СПАК за злоупотреба на службената положба

Поранешниот албански министер за одбрана и лидер на Републиканската партија, Фатмир Медиу, е обвинет за злоупотреба на службената должност во врска со трагедијата што се случи во Гердец, во близина на Тирана пред 15 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close