Дописници МКДОпштински вести

Завршија градежните активности на патниот премин на пругата кај Стар мост во Велес

Заврши реконструкцијата и модернизацијата со елементи од рециклирана гума на патниот премин на пругата кај Стар мост во Велес. Од утрово овој премин повторно е ставен во функција на граѓаните, информираат за МИА, од Општина Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close