0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Завршен настан на проектот „Елиминација на тортура и нечовечко постапување во затворите”

Македонското здружение на млади правници и Хелсиншкиот комитет за човекови права денеска ќе одржат завршен настан на проектот „Елиминација на тортура и нечовечко постапување во затворите и другите установи за лишување од слобода” финансиран од Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close