0_Магазин.ПорталЗанимливости

Завршени градежните зафати врз катедралата Нотр-Дам, за некој месец почнува реставрацијата

Целосно ќе биде обновен претходниот дизајн на катедралата, што ќе ја вклучува и кулата од 96 метри, дизајнирана од архитектот Јуџин Виолет-ле-Дук во средината на 1800-тите години и за која беше избрано ново дрво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close