СветСвет.Слајдер

Завршена е потрагата во јеменскиот затвор, загинале вкупно 87 лица

Од урнатините на затворот во јемен се извлечени уште пет тела, така што бројот на жртвите во бомбардирањето на коалицијата предводена од Саудиска Арабија се искачи на 87, соопшти денеска меѓународната хуманитарна група НетБлокс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close