0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталБизнисДописници СветСвет.Слајдер

Забранет влез за граѓани од ЕУ „без косовска виза“ во ресторан во Приштина

Ресторан во главниот град на Косово постави на својот влез табличка, со која порачува дека им се забранува влезот на државјани од земјите на Европската унија кои не поседуваат косовски визи, објави порталот „Газета експрес“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close