0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

„Журнал ди диманш“: Зошто е важно прашањето за проширувањето на ЕУ кон Балканот

Во изминатите години често се појавува терминот „замор од проширување“. Заглавени во просторот на Унијата и замолени да останат таму „на нејзиниот праг“, земјите од Западниот Балкан сепак имаат геостратешка позиција на европскиот континент. Оставањето таму, без датуми, носи ризици.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close