Дописници СветЕвропа

Жозефин Бејкер влегува во Пантеон-Храмот на Француската Република

Жена, црнка, сценски уметник и родена во странство, Жозефин Бејкер е само шестата жена – од 80 познати ликови – што влезе по Симон Веил во 2018 година во храмот на Француската република – Пантеон, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close