Општински вестиСкопје

Жичницата до Милениумскиот крст изминатата недела ја користеле 2.271 лице

Во периодот од 27 мај до 2 јуни со жичницата од Средно Водно до Милениумскиот крст се возеле 2.271 граѓанин, односно само за време на викендот (28 и 29 мај) 1.194 граѓани го посетиле Водно користејќи ја жичницата. Овој податок говори дека е голем бенефитот што го почувствуваа скопјани со реактивирањето на жичницата, велат од Град Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close