0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници МКДЕкономијаТема

Житото се жнее низ Овче Поле, откупната цена на лебното зрно се уште не е дефинирана

Жетвата почна низ Овче Поле. Низ нивите и улиците во селата Ерџелија и Мустафино е раздвижено од трактори и комбајни. Земјоделците од рано наутро го собираат родот. Вреќите се полнат со јачмен. Жетвата на лебното зрно стартува во јули.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close