ОпштествоХроникаХроника.Портал

Жител од Неготино осомничен за насилство и нанесување тешка телесна повреда врз жена

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе наредба за спроведување истражна постапка против 51 годишен жител од Неготино за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Тешка телесна повреда од член 131 став 3 од Кривичниот законик. Осомничениот извршил насилство и нанесол тешка телесна повреда против жена со која претходно живеел во вонбрачна заедница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close