ХроникаХроника.Портал

Жител на Гостивар обвинет за тешки дела против општата сигурност – со воздушна пушка пукал во другар

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 21-годишен гостиварец за кривично дело – Тешки дела против општата сигурност според член 292 став 3 во врска со член 288 став 4 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close