ОпштествоХроникаХроника.Портал

Жител на Врапчиште приведен под сомнеж за кражба во црква

Полициски службеници на СВР Тетово - Одделение за внатрешни работи - Гостивар, вчера околу 11.10 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар го лишија од слобода 42-годишниот Н.А. од гостиварско Врапчиште, поради сомнеж дека во периодот 18-19 септември извршил тешка кражба во црквата „Свети Петар“ во гостиварска Долна Бањица, при што одзел пари, соопшти МВР.

Back to top button
Close
Close