СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Жителите на Калифорнија треба да ја намалат потрошувачката на електрична енергија

Властите на Калифорнија денеска апелираа до граѓаните да ја намалат потрошувачката на електрична енергија во нивните домови и канцеларии, бидејќи голем дел од државата на западот на САД е под влијание на екстремен топлотен бран, што се заканува да предизвика колапс во снабдувањето со струја

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close