Општински вестиСкопје

Жителите на Варвара и Горно Соње утре без струја

Без електрична енергија утре од 8:30 до 14:30 часот ќе останат жителите од село Варвара, општина Студеничани.

Скопје, 31 октомври 2021 (МИА) – Без електрична енергија утре од 8:30 до 14:30 часот ќе останат жителите од село Варвара, општина Студеничани.

Во периодот од 9:00 до 14:00 часотутре без струја ќе бидат дел од корисниците во селото Горно Соње, месноста викана Коштан кон црквата и дел од улиците „10“, „12“ и „14“ кон селото.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи Град Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мрежа. мд/нд/

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close