0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Живковиќ од ДПС: Имаме мнозинство за смена на владата на Кривокапиќ

Над две третини од владеачкото мнозинство досега изјави дека оваа влада нема поддршка. ДПС е сериозен субјект и не се сомневајте дека кога ќе почнеме одредена работа, таа ќе биде успешна. Тврдам дека иницијативата за промена на Владата ќе го има потребното мнозинство, изјави денеска првиот човек на пратеничкиот клуб на црногорската опозициска Демократска партија на социјалистите (ДПС), Даниел Живковиќ, на партиската прес-конференција по повод 12-месечната работа на Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close