0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Женскиот фудбалски клуб „Љуботен“ Тетово стана првак во македонската женска фудбалска лига

Женскиот фудбалски клуб „Љуботен“ од Тетово стана првак во оваа натпреварувачка сезона 2021/2022 со победата во последното коло од Првата женска фудбалска лига. Денеска во последното коло Љуботенки ја совладаа екипата на ЖФЦ СЦ Истатов на нивен терен во Дојран со 3-1.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close