0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Женската фудбалска репрезентација У19 со победа ги почна евроквалификациите

Женска фудбалска репрезентација до 19 години славеше вечерва оствари убедлива победа над Фарските Острови од 3-0 (1-0) во рамки на првото коло од турнирот во Белорусија за пласман во елитната фаза во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close