Економија

Железничкиот сообраќај се уште во прекин, синдикатите обвинуваат дека се врши притисок врз вработените

Синдикатите во Железници на РСМ Транспорт, кои се уште протестираат барајќи исплата на вториот дел од октомвриската плата, велат дека се врши притисок врз дел од вработените и има обиди да се пуштат локомотивите во сообраќај без притоа да бидат прегледани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close