0_Спорт.ПорталРакометСпорт

ЕХФ-куп: Македонските ракометарки поразени од Црна Гора

Македонската женска ракометна репрезентација вечерва во салата „Борис Трајковски“ во Скопје загуби од Црна Гора со 29:21 (13:9) во првиот од двата меѓусебни дуели на стартот од ЕХФ-купот.

Back to top button
Close
Close