БалканСвет.Слајдер

ЕУ ја поддржува Хрватска за Западен Балкан

Хрватска доби поддршка од голем број земји-членки на ЕУ за нејзиниот став дека Унијата треба да посвети поголемо внимание на Западен Балкан и потребата од изборни реформи во БиХ за да се елиминираат сите форми на дискриминација, изјави хрватскиот министер за надворешни работи Гордан Грлиќ Радман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close