ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ со 200 милиони евра помош за Литванија поради мигрантската криза

Европската унија има намера да ја зголеми финансиската помош за Литванија која се соочува со мигрантската криза, соопшти денеска во Вилнус претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close