0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ се обидува да договори заеднички став за кризата околу Украина

Министрите за надворешни работи на ЕУ се собраа денеска во Брисел за да се обидат да договорат заедничка позиција за безбедносната криза и како да ја спречат Русија од инвазија врз Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close