0_Web_АктуелноБизнис.СлајдерЕвропа

ЕУ подготвува фискална реформа по расходите за обнова од Ковид-19

Европската комисија започна јавна дебата за таканаречениот Пакт за стабилност и раст - фискалната рамка за нивото на долгот и дефицитот на земјите. ЕУ го замрзна пактот во март 2020 година за да им даде флексибилност на земјите -членки да одговорат на кризата со коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close