Избрано

ЕУ планира построги правила за снабдување со лекови за да избегне потпирање на „автократии“

Производителите на лекови може да се соочат со построги правила за снабдување со лекови во Европската унија, изјави претставници на ЕУ, додека блокот се обидува да го намали увозот на фармацевтски производи од Кина и други странски „автократии“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close