Дописници СветЕвропа

ЕУ од следната недела ќе почне да штеди гас

„Регулативата за намалување на побарувачката на гас е формално усвоена. Текстот ќе биде објавен во Службениот весник на почетокот на следната недела и ќе стапи на сила еден ден по објавувањето“, прецизираше Претседателството на својот Твитер профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close