Свет

ЕУ оваа недела во Брисел ќе разговара со Иран за нуклеарниот договор

Главниот преговарач на ЕУ оваа недела во Брисел ќе се сретне со својот колега од Техеран за да разговараат за продолжување на разговорите за иранскиот нуклеарен договор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close