0_Web_АктуелноДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ не верува во регуларноста на изборите во Русија

– Европската унија смета дека изборите во Русија се одвија во атмосфера на заплашување и се сомнева во регуларноста на нивното одржување, изјавија денеска од Европската комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close