СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ: Неприфатлива употреба на непропорционална сила против демонстрантите во Иран

Европската унија денеска ја оцени како „неоправдана и неприфатлива“ „несразмерната употреба“ на сила против демонстрантите во Иран, по деветдневните протести поради смртта на Махса Амини, во кои загинаа 41 лице.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close