0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ мора повеќе да подаде рака кон Западен Балкан, оценува министерот за надворешни работи на Австрија

Новоименуваниот шеф на австриската дипломатија Михаил Линхарт оцени дека Западен Балкан е многу важен и истакна дека ЕУ мора „уште повеќе да ја подаде раката кон тој регион“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close