0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

ЕУ: Косово и Србија да го користат бриселскиот дијалог за деескалација

Тензиите помеѓу Србија и Косово не стивнуваат ни пред пристигнувањето на шефицата на Европската комисија во регионот, ЕУ ги повикува двете страни да го користат дијалогот под водство на ЕУ за деескалација, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close