БалканБалкан.Портал

ЕУ и ОБСЕ бараат истрага за злоупотреба на власта во аферата со шефот на Агенцијата за разузнавање на БиХ

Делегацијата на ЕУ во БиХ и Мисијата на ОБСЕ ги повикаа институциите во земјата да ги испитаат наводите за злоупотреба на власта, откако беше објавен аудио запис во кој шефот на Агенцијата за разузнавање и безбедност Осман Мехмедагиќ бара од главниот обвинител Гордана Тадиќ да ја прекине истрагата за неговите дипломи за високо образование

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close