Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ е многу загрижена за воениот удар во Судан

Европската унија повикува итно да се воспостават повторно сите средства за комуникација за да може да се допре до најранливите, крвопролевањето и насилството мора да се избегнат по секоја цена, со оглед на тоа дека целиот регион се соочува со предизвици, заштитата на Судан е поитна од било кога, изјави Масрали.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close